top of page

Поради батькам вихованців
Підготовка до навчання в школі

FB_IMG_1657171667891.jpg
б7.jpg
б9.jpg
б8.jpg
б6.jpg
б5.jpg
б2.jpg
03.jpg

        Інклюзивне навчання в ДНЗ

     У ДНЗ смт Голоби функціонують дві групи з інклюзивним навчанням дітей

     Головна мета інклюзивного навчання – реалізація права дітей з особливостями психофізичного розвитку на отримання освіти у відповідності з їх можливостями і здібностями за місцем проживання, їх соціальна адаптація та інтеграція в суспільство, підвищенні ролі сім’ї у вихованні і розвитку дитини.

Основні завдання команди фахівців індивідуального супроводу дитини:

  1. Збір інформації про особливості дитини, її інтереси, труднощі і обмеження, освітні потреби з метою визначення та реалізації належної підтримки, вжиття адекватних заходів, залучення додаткових фахівців.

  2. Всебічне обговорення особливостей (труднощів) розвитку дитини з урахуванням інформації різних фахівців з метою визначення характеру та причин відхилень в розвитку та поведінці; прийняття консолідованого рішення про специфіку змісту освіти і навчання з урахуванням рекомендацій психолого-медико-педагогічної консультації.

  3. З’ясування потенціалу розвитку дитини, актуалізація її позитивних особистісних якостей.

  4. Розробка та реалізація Індивідуальної програми розвитку дитини.

  5. Моніторинг динаміки загального психічного розвитку дитини, консультування і вирішення складних, конфліктних ситуацій.

  6. Ведення документації (щоденник спостережень), що відображає актуальний розвиток дитини, динаміку її стану, рівень шкільної успішності; збір портфоліо.

Індивідуальна програма розвитку дитини містить такі розділи:

 

  1. Загальна інформація про дитину: ім’я та прізвище, дата народження, телефони батьків, адреса проживання, проблема розвитку (інформація про особливі освітні потреби), дата зарахування дитини до дошкільного навчального закладу.

  2. Наявний рівень розвитку дитини (відповідно до висновку психолого-медико-педагогічною консультації). Група фахівців протягом 1-2 місяців (в залежності від складності порушення) вивчає можливості та потреби дитини, фіксує результати вивчення: її вміння, сильні якості та труднощі, у чому їй потрібна допомога; інформація щодо впливу порушень розвитку дитини на її здатність до навчання (відомості надані психолого-медико-педагогічною консультацією). Вся інформація повинна бути максимально точною, оскільки вона є підґрунтям для подальшого розроблення завдань.

  3. Освітні послуги. В індивідуальній програмі розвитку дитини передбачається до 10 корекційно-розвиткових занять на тиждень в залежності від віку дитини та з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю. Фіксується розклад занять з відповідними фахівцями (вчителем-дефектологом, практичним психологом та іншими спеціалістами), вказується кількість і тривалість таких занять з дитиною.

  4. Адаптації/модифікації. При складанні індивідуальної програми розвитку необхідно проаналізувати, які адаптації та модифікації слід розробити для облаштування середовища, застосування належних методів, матеріалів, іграшок, обладнання, урахування сенсорних та інших потреб дитини.

    Модифікація – трансформує характер подачі матеріалу шляхом зміни змісту або концептуальної складності навчального завдання. Наприклад, скорочення змісту навчального матеріалу; модифікація цілей і завдань, прийнятних для конкретної дитини, корекція завдань, визначення змісту, який необхідно засвоїти.

    Адаптація – змінює характер подачі матеріалу, не змінюючи зміст або концептуальну складність навчального завдання. Зокрема, можуть використовуватись такі види адаптацій:

    < >пристосування середовища (збільшення інтенсивності освітлення в групових кімнатах, де є діти з порушеннями зору; зменшення рівня шуму в групі, де навчається слабочуюча дитина, забезпечення її слуховим апаратом);адаптація матеріалів (адаптація дидактичних посібників, ігрових, наочних та інших матеріалів тощо).

    Для забезпечення особистісно-орієнтованого підходу та організації корекційно-розвиткової роботи в інклюзивній групі штатним розписом дошкільного навчального закладу передбачається 1 ставка асистента вихователя на 1 інклюзивну групу.

За письмовою заявою батьків, або осіб, які їх замінюють, адміністрація дошкільного навчального закладу може надати дозвіл щодо участі у навчально-виховному процесі асистента дитини з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, волонтерів, фізичний та психічний стан здоров’я яких дозволяє здійснювати зазначену функцію на громадських засадах або за рахунок коштів громадських організацій та інших джерел, не заборонених законодавством.

Крім того, батьки або особи, які їх замінюють, можуть самостійно виконувати функцію асистента дитини з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, або визначати особу, фізичний та психічний стан здоров’я якої дозволяє здійснювати зазначену функцію на волонтерських засадах.

Батьки, або інші особи, які здійснюють функцію асистента дитини з особливими потребами, у тому числі з інвалідністю, мають проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди, з оформленням особової медичної книжки встановленого зразка. Особові медичні книжки повинні зберігатися у медичному кабінеті.

Засновник (власник) дошкільного навчального закладу забезпечує підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації та атестацію педагогічних працівників відповідно до специфіки роботи інклюзивної групи, сприяє провадженню інноваційної діяльності.

 

Методичні поради

Гра- не забава

       Щоб дитинство наших дітей було щасливим, основне, головне місце в їх житті повинна займати гра. У дитячому віці у дитини є потреба в грі. І її потрібно задовольнити не тому, що справі - час, потісі - годину, а тому, що граючи, дитина вчиться й пізнає життя.

      «Гра пронизує все життя дитини. Це норма навіть тоді, коли малюк робить серйозну справу. У нього є пристрасть, і її потрібно задовольнити. Більш того, слід просочити цією грою все її життя. Все його життя - це гра»

А. С. Макаренка

Давайте сьогодні поговоримо про гру.

     Чи потрібно керувати іграми дітей

Якщо не грати, не керувати грою малюка в ранньому віці, то у нього не сформується вміння грати як самостійно, так і з іншими дітьми.

     В молодшому віці гра стає засобом розвитку і виховання в тому випадку, якщо побудована на змістовному спілкуванні з дорослим. Граючи з донькою або сином, пам'ятайте, що придушувати ініціативу малюка не можна. Грайте з ним на рівних. Граючи, стежте за своєю мовою: рівний, спокійний тон рівного партнера по грі вселяє в дитини впевненість у тому, що його розуміють, його думки поділяють, з ним хочуть грати. Тому, треба взяти собі за правило: кілька разів в день включатися в гру малюка, це спонукає дитину до нових дій.

       Що таке хороша іграшка?

Насамперед це безпечна іграшка, що відповідає віку дитини. Чим різноманітніше іграшки, тим цікавіша гра малюків. Але різноманітність не означає їх достаток.

      Перш, ніж зробити чергову покупку, непогано запитати малюка, як він з нею буде грати. Чудовою іграшкою для малюка може стати порожня картонна коробка, в яку можна забратися. Вона може бути і кораблем, і фортецею, і ракетою. Така іграшка стимулює і фантазію та уяву. Її можна використовувати такий, яка вона є. А можна прорізати у ній дірки - ілюмінатори, розмалювати. Іграшки-саморобки мають велике виховне значення.

 

      Улюблені спільні ігри в родині.

Я пропоную незвичайне завдання: згадайте ваші сімейні вечори і дайте їм самооцінку. Якщо ви вступаєте, так,

- Кожен вечір приділяю час на ігри з дітьми

- Розповідаю про свої ігри в дитинстві

- Якщо іграшка зламалася, ремонтую разом з дитиною

- Купивши дитині іграшку, пояснюю, як з нею грати, показую різні варіанти гри

- Слухаю розповіді дитини про ігри та іграшки у дитячому садку

- Не караю дитину грою, іграшкою, тобто не позбавляю його на час гри чи іграшки

- Часто дарую дитині гру, іграшку

      Узагальнення:

Якщо на більшість тверджень ви дали схвальну відповідь, значить, гра у вашому будинку присутній завжди. Граєте з дитиною на рівних. Ваш малюк активний, допитливий, любить грати з вами, адже гра - це найцікавіше в житті дитини.

ПОРАДИ БАТЬКАМ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

 

1.Ніколи не жалійте дитину через те,що вона не така, як усі.

2.Даруйте дитині свою любов та увагу,однак не забувайте про інших членів родини,котрі її теж потребують.

3. Не дивлячись ні на що, зберігайте позитивне ставлення і уявлення про свою дитину.

4. Організуйте свій побут так,щоб ніхто в сім'ї не відчував себе «жертвою»,відмовляючись від свого особистого життя.

5. Не відгороджуйте дитину від обов'язків і проблем. Вирішуйте всі справи разом з нею.

6. Слідкуйте за своєю зовнішністю. Дитина повинна гордитися вами.

7. Не бійтеся в чомусь відмовити дитині, якщо вважаєте її вимоги надмірними.

8. Частіше розмовляйте з дитиною. Пам'ятайте, що ні телевізор, ні радіо не замінять їй вас.

9. Не обмежуйте дитину в спілкуванні з ровесниками.

10. Частіше звертайтеся за порадами до педагогів та психологів.

11. Звертайтеся до родин, у яких є діти. Передавайте свій досвід і переймайте чужий.

12. Пам'ятайте, що дитина коли-небудь подорослішає і їй доведеться жити самостійно. Готуйте її до самостійного життя. Говоріть з нею про майбутнє.

те его в любую часть страницы и кликните дважды, чтобы написать что-то интересное.

bottom of page